Partija:

Įdomiausi faktai

Į 1558 tarybos narių ir merų kėdes taiko daugiau nei 13700 kandidatų. Vidutiniškai iš 9 dalyvių kėdę gaus tik vienas.

Didžiausias algas tarp kandidatų, turinčių savo įmones, moka UAB Fertimara akcininkas Vidmantas Dambrauskas ir UAB Elinta Robotics akcininkas Vytautas Jokužis - beveik po 9k EUR.

3 iš 5 daugiausiai sumokėjusių mokesčių valstybei per metus yra Viči grupių akcininkai. Bet du iš jų savo įmonėje Plungės prekyba, UAB moka vos 350 EUR vidurkį siekiančias algas.

Mažiausios mokamos algos konkursą šiuose rinkimuose laimi UAB CoReal akcininkas kandidatas Paulius Alekna su 4 EUR 75ct vidutine alga 7 žmonėms.

Mažiausiai 23 Vieningo Kauno nariai, neskaičiuojant Matijošaičių šeimos, tiesiogiai ar per sutuoktinius susiję su Matijošaičių valdomu verslu arba priklausantys toms pačios asociacijoms.

Net 47 įmonių daugiau nei vienas akcininkas dalyvauja rinkimuose. Teiginį, kad savivaldoje partiškumas nelabai ką reiškia, puikiai įrodo faktas, kad net 17 iš tų įmonių akcininkų atstovauja skirtingas partijas. Pvz. UAB Dainavos net 6 akcininkai dalyvauja rinkimuose atstovaudami ir TS-LKD, ir Liberalų Sąjūdį ir LVŽS ir komitetą. UAB Vyturys dar įdomesnė situacija, kai visi 5 akcininkai atstovauja skirtingas partijas ir komitetus. Kitas įdomus momentas, kai dar tos įmonės dalyvauja is savivaldybių rengiamuose viešuose pirkimuose. Geras pavyzdys yra UAB Liutera, kurios net trys akcininkai ir šeimos nariai Liutikai dalyvauja su socdemų vėliavą Biržuose ir tikisi sėkmės.

Pabaigai, galime tik pasidžiaugti didžiuliu šuoliu bendrai visų kandidatų sumokėtų mokesčių - 2015 metais tai buvo 18M EUR, 2019 19M EUR, o 2023 jau 45M EUR. Jei 2019m buvo tik 5 kandidatai sumokėję daugiau nei 100.000 EUR mokesčių, tai 2023 - jau visi 13. O tai ir yra geriausia indikacija, kad einame teisinga kryptimi.